Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Tábory

2008 - Honba za mamutem

Tento tábor se tradičně odehrával v nádherném městečku Osek ve východních Čechách. Ihned po příjezdu nás navštívil tajemný člověk, jenž se představil jako Medikus, medicinman místního pravěkého kmene Kometadotohouú. Vyložil nám, že jeho kmen je v ohrožení, napaden nemocí, kterou zahubí jen lék z krve bílého mamuta. Jeho kmen však již neměl dostatek schopných bojovníků, a proto jsme byli požádáni o pomoc. S tím jsme samozřejmě ihned souhlasili a proměnili se tak v pravěké lovce.

Během tábora jsme si užili spoustu legrace jako pravěké divadlo, výroba pravěkých zbraní a nástrojů, průzkumné výpravy do nedalekého okolí či noční výprava za sběrem pravěkých, léčivých bylin. Na konci tábora se nám i podařilo ulovit bílého mamuta a získat tak ingredience k výrobě zázračného léku. Kmen byl tedy zachráněn. Za naši pomoc nás medicinman Medikus odměnil několika pradary a my tak mohli zažít další tábor se šťastným koncem a dobře vykonanou prací.

Ještě stojí za zmínku, že při lovu mamuta jsme se museli rozdělit na dva kmeny, jejichž vůdci se stali Velký Ohm (Kůjón) a Dunící Fí (Kuba). O jejich velkém podílu na záchraně místního kmene nelze vést spory.

Ondra

Žádné komentáře