Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Tábory

2010 - Hiawata III.

Při táboře v létě 2010 jsme se odebrali na malebné místo na nejzapadlejší cíp severní Moravy. Konkrétně do vesničky Travná, kde se naším útočištěm stal Dům mládeže.

 

Po dlouhých letech nás navštívil indián jménem Hiawata. Dozvěděli jsme se, že se mu v okolní přírodě žije špatně, že jejich posvátná místa, zvyky i rituály pomalu zanikají. Rozhodli jsme se to změnit. A tak jsme se rozdělili do tří indiánských kmenů pod vedením Roberta, Kuby a Natky a pustili se do práce.

 

Týden, který nám byl svěřen k záchraně Hiawaty a jeho krajiny, utíkal rychle. Během té doby jsme obnovili indiánská posvátná místa v okolní krajině. Naučili jsme se indiánským zvykům, tancům, písním a každý si vytvořil indiánský oděv. Statní muži postavili tee-pee a ženy v něm udržovali oheň. Odvážní lovci se vydali na noční, dobrodružnou výpravu, ale všichni se ráno v pořádku vrátili do tábora. Volný čas jsme si zpříjemňovali fotbalem, koupalištěm a jedna skupina se vydala na výpravu do dalekých krajů, kde vládne kmen Poláků. V místní krčmě nám nabízeli ohnivou vodu a na tržišti čerstvé místní zboží.

 

Týden nám určený se chýlil ke konci. Na jedné z posledních výprav jsme objevili srdce krajiny v podobě velkého červeného kamene. Srdce jsme vrátili na své původní, posvátné místo a tím byla okolní krajina uzdravena. Poslední večer se s námi Hiawata rozloučil a jako poděkování nám věnoval magické kamínky a zlaté valounky. Až nás bude zase někdy potřebovat, ví, kde nás hledat.

Žádné komentáře