Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Tábory

2011 - Za zlatem do Hudsonova zálivu

Po loňském vydařeném táboře, který byl pojat především indiánsky, jsme se pro letošek rozhodli pro velmi podobné téma. Akorát jsme nezachraňovali indiánské území náčelníka Hiawathy, nýbrž jsme těžili zlato, směňovali zboží, lovily zvěř a užívali krajiny divokého západu.

 

Coby nevolníci najatí samotným ředitelem společnosti Hudsonův záliv panem Davisem, jali jsme se vypravit na nebezpečné dobrodružství. Sám pan Davis nás přivítal na nádraží v Telch City a následně nás nechal přemístit do tábora jménem Nová Říše. Zde jsme byli rozděleni do tří skupin pod vedením tří zkušených stopařů. Nejprve jsme si museli trošku osvojit všemožné dovednosti a schopnosti, které až s postupem dalších dnů ukázali, jak zapáleni jsme po touze získat zlato a drahé bohatství, které jsme pro obživu dnů příštích i směňovali a měnili za velice atraktivní zboží, ale rovněž prohýřili.

 

A co nám zbylo, jsme potom ponechali chudému, bezmocnému indiánovy, jenž nás poprosil o pomoc, tak jsme mu darem dali zbylé zlato, aby se mohl zachránit. Těžařská společnost totiž zcela zruinovala jeho krajinu. Za námi odevzdané zlato si mohl koupit novou rezervaci. A my jsme byli bohatší o nové zážitky, přátelství a indiánské dary.

Žádné komentáře