Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Smrčník

Horská chata Smrčník se nachází na samotě v hornaté oblasti Jeseníků a je vzdálena dva kilometry od obce Lipová-lázně a pět kilometrů od Lázní-Jeseník. Chata, obklopená lesy je vhodná pro zimní, letní i mimosezónní rekreaci, turistiku, lyžování, houbaření i výlety do okolí. V blízkosti (1,5km) se nachází překrásné jeskyně Na Pomezí. Pro svůj charakter horské chaty a vybavení je vhodná zejména pro školy, různé menší a větší skupiny, výlety i rodinné pobyty.

Lipová-lázně je malebná horská obec ležící na rozhraní pohoří Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Nejbližší okolí nabízí zachovalou přírodu, jižní část obce je součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Celé území je značně členité, čemuž odpovídají i značně se lišící nadmořské výšky - střed obce 498 m n.m., vrchol hory Šerák 1.351 m n.m.
Správně je obec přičleněna pod
Olomoucký kraj, okres Jeseník a historicky patří do území Slezska, přičemž západní hranice katastru tvoří hranici mezi Moravou a Slezskem. Na západě se v bodě zvaném Smrk-hraničník dotýká státní hranice s Polskou republikou.
Tato lázeňská obec je známa svým překrásným hornatým okolím, které skýtá bohaté možnosti
turistiky, cykloturistiky, běžeckého i sjezdového lyžování.

 

informace přejaty z http://www.lipova-lazne.cz/