Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Víkendovky

Duben 2009 - Dědice

Letos jsme se na jarní víkendovku vydali na zcelanetradiční místo, pobývali jsme na faře v Dědicích nedaleko od Vyškova.

Pátek 24.4.

Do Dědic jsme došli v pozdním po odpoledni.

Nejprve jsme se jen tak rychle pozdravili a přivítali a potom upalovali se ubytovat.Po ubytování následovala skvělá večeře a hned na to krátký program.A že,jsme byly všichni hezkým pochodem z vyškovského nádraží řádně unaveni,tak jsme po programu šli hned spát

Sobota 25.4.

Všichni jsme se probudili do jasné soboty,která na nás měla připraveno plno zajímavých aktivit,např.výlet na přehradu v Opatovicích,což je kousek od Dědic.Než jsme došli do cíle hráli jsme kousek od dědického hřiště hry.A pak několik málo tisíc metrů před cílem,jsme si řekli,že pro méně zdatné cesta nemá smysl,tak někteří se vrátili na faru a někteří zdolali prosluněnou cestu až dokonce.

Jakmile jsme se vrátili po méně náročném výletu na přehradu opět zpět,čekal nás velice vydatný oběd a chvilka odpočinku,některé cesta zmohla,že usnuli.

Po odpočinku nás ještě čekala skvělá procházka na „hrádek“ do nedalekých Hamilton,kde jsme byli očekáváni rodinným sborem Králíkových,nechyběla ani přítomnost dědečka Plhala,který si vyšel s pejskem na obhlídku.

Na „hrádku“jsme si opekli skvělé vyškovské špekáčky,které jsme zakombinovali skvělými buchtami(podotýkám,že je pekla babička Plhalová).

Na tomto hezkém lesnatém místě jsme zůstali do 19.hod

Po skvělém a hřejivém ohni pak naše kroky vedli ke kapličce Cyrila a Metoděje,zde teče skvělá léčivá voda.Někteří se natolik rozvášnili,že chtěli smočit i své nohy(koleno).

 

Jak se krásné jarní slunko vrhalo za obzor,sice pomalu ale jistě.

Na zpáteční cestu jsme se vydali polní cestou,která nás dovedla několik metrů před faru.

Když jsme již potom byly na faře,uskutečnil se mini prográmek před spaním.A když všechno skončilo a děti se uložili pokračoval program pro přátelé,někteří šli obhlédnout zdejší hospůdky.Takže pro přátelé(jen některé),platil budíček kolem půlnoci.

Neděle 26.4.

Opět jsme se probudili do slunečného dne,na snídani byla vánočka s marmeládou.Poté se konala na faře v malé kapličce mše kterou sloužil náš velmi známý kamarád kaplan Šaman.Po mši jsme si udělali takovou menší procházku k rodnému baráku Klementa Gottwalda.Po této procházce nadešel čas balení a lehkého se odbavení na vyškovské nádraží odkud potom jel vlak směr Brno.Na to,že se jednalo o jarní víkendovku to byla dobrá akce.

 

Tak příště zas někde na žabí akci.

Žádné komentáře