Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Víkendovky

Duben 2010 - Ostrov u Macochy

Víkendovka jarních zvyků

Letos jsme se vypravili na víkendovku do nedalekého Ostrova u Macochy. Téma bylo o jarních zvycích, které naší předkové dělali. Po celý víkend nás provázel starodávný předek, jenž nám dával ze pár mouder a nějaký ten úkol, abychom si vyzkoušeli nějaký ten zvyk. Na druhý den jsme vyprovodili do věčného času jedno strašidlo tzv. Moranu, kterou jsme zapálili a ostatky pak přenechali vodě, aby je donesla pryč. Potom co Morana vzplanula, nám nezbylo nic jiného než pokračovat dál a trošku si rozehřát nohy fotbalem na louce, který dopadl uspokojivě. Poté jsme a o podál trhat bezové větve na vynikající čaj, který se večer vařil. Byl velice lahodný. Po večeři nás svou přítomností přivítal moudrý starodávný předek, který byl ujištěn, že úkol byl plně vykonán.

 A blíží se nám pomalu ale jistě konec, jako takové vyvrcholení víkendovky se k nedělní snídani podával pravý porydž, který byl spolu s obřadem podáván všem účastníkům víkendovky. Extra porci si vysloužil Dáda, za to že, se ujal postu skladníka. Po vydatné snídani následovala mše svatá a po mši pak přišlo uklízení. Někteří využili počasí a šli na procházku po okolí.

A kolem druhé hodiny jsme všichni již postupně opouštěli faru a vydali se na tamní autobusovou zastávku ze které jel autobus do Blanska. Nicméně věc měla trošku trhliny. Námi očekávaný autobus přijel o pět minut později, což mělo za následek, že vlak, kterým jsme měli jet, nám ujel před nosem a hodinu jsme čekali na další. Mezi tím jsme hodinu čekání ubili hráním her, které čas ukrátili o hodně rychle.

 Tak tedy na další více denní akci

Žádné komentáře