Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Heřmanov

Víkendové akce se v krátké historii Žabek konaly v malebné vesničce Heřmanov, vzdálené asi 40 kilometrů od Brna. V této obci s 219 obyvateli se naším domovem stala fara z konce 18. století, jež náleží ke kostelu svatého Mikuláše. Vždy v neděli také navštěvujeme mši svatou, kterou slouží náš žabkovský kaplan Jan Hanák. V tomto místě se také v roce 2002 konal tábor, prostory ale pro takové kvantum lidí se ukázaly být nedostačující.

Jinak je ale Heřmanov nádherný, oáza klidu a míru, s překrásným okolím vybízejícím k procházkám a výpravám. Pro procházku do lesa, zaběhat si na louku, či házet předměty do rybníčka ( že Tondo ), opravdu nemusíte chodit daleko.

Jelikož do Heřmanova nevede dráha, při každé víkendovce jsme museli cestovat asi 6km pěšky z Osové Bytýšky....a protože se cestou mnohdy sešeřilo a cesta vede lesem, zkracovali jsme si tyto pochody veselými a nebo naopak mírně strašidelnými historkami, při kterých leckomu běhal mráz po zádech, zatím jsme ale vždy došli v plné sestavě až do cíle. Zkrátka kdo tu atmosféru nezažil - neuvěří =).

V poslední době už ale Heřmanov není naší nejčastější víkendovou destinací a protože nemáme situaci ve svých rukách, přejme si, abychom se mohli na toto krásné místo ještě hodněkrát vrátit.

O.