Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Víkendovky

Listopad 2009 - Heřmanov

Adventní víkendovka.

Jako každý podzim i letos jsme se strávili společný víkend na krásné faře v Heřmanově.
A jelikož to bylo na konci listopadu, bylo naším úkolem se tak lehce ale přesto překulit do adventní doby. Takže jsme měli za úkol vyrábět věnce a povídat si o této předvánoční době, kterou nás provázel náš kamarád Jirka Bůžek.

PÁTEK 27.11.

Naše cesta na faru byla poněkud zapeklitější, v jedné vesnici jsme něco kolem půl hodiny čekali na zdejší autobus, který nás nakonec na faru do našeho Heřmanova dovezl a my pak mohli celí nadšení z víkendovky ubytovat a hurá si jít něčeho zobnout. Po ubytování a večeři nás čekal malinký prográmek, kde jsme si udělali naše obvyklé kolečko a pak nám Jirka povídal o adventní době a jejím významu, pak jsme si zazpívali a pomalu se odebírali do hajan abychom byly čilí do dalšího dne.

 

SOBOTA 28.11.

Další den jsme se probudili za pomoci hudební produkce Kuby a Kujona, kteří chodili od pokoje k pokoji a obšťastňovali nás svojí vábivou hudbou. Poté na nás čekala vydatná snídaně, abych potom mohli být silný na hru Oheň Páně, kde se účastnili vesměs všichni účastníci víkendovky.Po skvělé hře s hašením svíček, jsme se vypravili do nedalekého okolí natrhat několik větviček na výrobu adventních věnců. Po skvělé procházce jsme se opět i s větvičkami vrátili na faru a vyčkávali v podobě fotbálku na skvělý oběd, který nám uvařila naše skvělá kuchařka. Po obědě jsme si malinko odpočinuli, aby jsme pak mohli začíst s výrobou věnců, které byly překrásné a všem se líbili. Pak jsme byly vysláni za moudrým starcem, jenž nám dal ze pár skvělých mouder a ty jsme pak jako přáníčka poslali v balonech do nebe k našemu Pánu. Po krásně prožitém a skvělé večeři nás neminulo krátké kolečko, kde jsme si zrekapitulovali celý uplynulý den a vlastně jsme se nachystali tím pádem i na druhý den, na který se všichni moc těšili. Po zhodnocení dne, nastalo ukládání do hajan.

 

 NEDĚLE 29.11.

Opět jsme byly probuzeni hudební produkcí, která se později proměnila v cosi krásného. Neboť páni muzikanti nám přichystali pravý porydž, obohacení liturgií. Po porydžovském obřadu a modlitbě jsme se všichni pohodlně usadili a dali se do jídla.Po snídani jsme se vypravili na nedělní mši do kostela. A po posilnění Božím, dali jsme se všichni do řádného úklidu, aby jsme stihli vlak na který jsme čekali v Osové Bitýšce, aby nás potom zavezl do Brna. Po příjezdu do Brna nastalo nepříliš radostné loučení se, ale za to krácení si času na další společnou akci.

Tak příště na další víkendovce, zdarec

Žádné komentáře