Žabky v kaluži

Jsme společenství přátel, přičemž někteří z nás – jak říkáme – jsou obdarováni jinak, než většina ostatních lidí.

Víkendovky

Listopad 2011 - Ochoz u Brna

Tradiční adventní víkendovka se uskutečnila v termínu 25. – 27. 11. v Ochozu u Brna, kde se naším útočiště stala útulná fara. Po klasickém rozehřívacím kolečku a pár hrách a písničkách jsme se pustili do večeře. Po večeři nás čekala procházka ke křížku za vesnicí, kde jsme vypustili lampion přání s našimi přáníčky.

 Sobotní den jsme prožili krásnou podzimní vycházkou, na niž jsme sbírali větvičky pro výrobu adventních věnců. Při procházce jsme navštívili Ochozské jeskyně a jeskyni Pekárnu, kde jsme posvačili. Po velmi chutném obědě a siestě jsme se dali do výroby adventních věnců a poté si něco málo řekly o tom, co to je advent, jak se slaví. Následovně jsme vyrobené věnce zapálili, pomodlili jsme se, poté jsme si zazpívali a pak už jen vyčkávali na večeři. Po večeři jsme si pak pustili animovaný film o Karlu Vojtilovi.

 Do krásného nedělního, ač zamlženého rána nás probudilo čekání na snídani. Neboť se podávala ryze žabí specialita a tou byl tradiční porydž, který byl doprovázen i poctivým zpěvem. Po snídani, následovala mše. Po mši jsme se na chvíli odběhly zahřát na faru, abychom posléze mohly vyrazit ven a řádně se vyblbnout. Po krásné mlhavé procházce nás čekal oběd a po obědě, úklid a návrat zpátky do Brna.

 Víkendovka se velmi povedla, sešla se příjemná skupina lidí, počasí vyšlo a místo s hustými okolními lesy bylo překrásné.

Žádné komentáře